Dünyanın En Çok Aranan 10 Suçlusu

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları İşte Bu Listede.

10. Diego Leon Montoya Sanchez

Diego Leon Montoya Sanchez

Amerika onu Usame Bin Ladin'den daha çok istiyor. Onun başına koyduğu ödül Ladin'e konan ödülden daha fazla. Dünya'nın en büyük kokain kaçakçısı... Kolombiya'da kokain tarlaları ve işleme tesisleri var. Tarla ve kokain imalet hanelerini korumak için tuttuğu adamlar neredeyse bir ordu... Montoya'nın Kolombiya hükümetine de yüksek miktarda rüşvet verdiği tahmin ediliyor. Montoya, Kolombiya'da ürettiği kokaini ABD'ye kaçak sokup, ardından ülke içerisinde satıyor.

9. Usame Bin Ladin(Afganistan)

Usame Bin Ladin(Afganistan)

El Kaide'nin ABD askerlerine yönelik dünya çapında düzenlediği eylemlerden sorumlu tutuluyor. ABD onu 11 Eylül terör saldırısının zanlısı ilan etti.

8. Joaquin Guzman(Meksika)

Joaquin Guzman(Meksika)

Meksika’nın en bilinen uyuşturucu mafyası lideridir.

Guzmán Loera, 2014 yılında devlet güçleri tarafından yakalandı ancak 14 Temmuz 2014'de hapishanede duşların altına 1,5 kilometre uzunluğunda tünel kazdırıp firar etti. Amerikan yetkililer Guzman'ın yakalanması için gerekli bilgileri verene 5 milyon dolarlık ödül vaat etmiştir. Kaçak olduğu süre içinde penis büyütme operasyonu geçirmiştir.Aralık 2015'te uyuşturucu ticaretini sabote ettikleri gerekçesiyle IŞİD lideri EbuBekir el-Bağdadi'yi tehdit etmiştir.8 Ocak 2016 tarihinde yeniden yakalanmıştır

7. Alimzhan Tokhtakhounov(Özbekistan)

Alimzhan Tokhtakhounov(Özbekistan)

Özbek asıllı Olan Alimzhan modern Rus mafyasının yeni yüzü olarak biliniyor. 'Taiwanchik' lakabıyla Asya pazarınada giren Alimzhan ABD tarafından Avrasya'nın en büyük uyuşturucu pazarlıyıcısı ve kaçak otomobil işiyle uğraşan çete lideri konumunda.

6. Dawood Ibrahim Kaskar(Hindistan)

Dawood Ibrahim Kaskar(Hindistan)

Hindistan'ın en çok arananlar listesinde bulunan Daewood İbrahim Kaskar'ın çetesi ile birlikte Mumbai'de saklandığı tahmin ediliyor. Polis bir babanın oğlu olan Kaskar'ın suç imparatorluğunda: uyuşturucu, silah kaçakcılığına ve adam öldürmeye kadar birçok suç dosyası bulunuyor.İbrahim 1993'teki Bombay patlamlarında 257 kişinin ölümü 713 kişinin ise yaralnamasından sorumlu. El Kaide ile işbirliği içinde olduğu sanılan 52 yaşındaki terörist ilan edilen İbrahim'in iu an Pakistan'da olduğu biliniyor. Tanınmamak için estetik ameliyat olduğu belirtiliyor.

5. Matteo Messina Denaro(İtalya)

Matteo Messina Denaro(İtalya)

Dünya üzerindeki en azılı suç örgütünün başında bulunan Denaro 'Diabolic' lakabıyla biliniyor. Hızlı ve görkemli, ihtişamlı hayatıyla İtalyan Mafyasının Playboyu olarak bilinen Denaro, 2006 yılında Bernardo Provenzano'nun yerini aldı. 1993'te ölümcül bir bombalama suikastinden kaçan Denaro'nun nerede olduğu bilinmiyor.

4. Félicien Kabuga(Afrika)

Félicien Kabuga(Afrika)

İnsanlık tarihinin em büyük soykırımlarından birini yapmakla suçlanan Kabuga Afrika'da en çok arananlar listesinde. Geneva Konvensiyonu tarafından Rwanda'da kadın, erkek, çocuk demeden 100 gün içinde 800 bin kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Hutu gerillalarını organize eden Kabuga, aynı zamanda radyo istasyonu sahibi. Rwanda'daki iç savaşı finanse eden Kabuga'nın Kenya'da saklandığı öne sürülüyor.

3. Manuel Marulanda(Küba)

Manuel Marulanda(Küba)

Fuerzas Armadas Revoluciomania'nın lideri (FARC), aynı zamanda 1960'larda Küba'da Marksist rejimi Fidel Kastroyla birlikte savunanlardan biriydi. Şuan adam kaçırma, rehin alma, şantaj ve uyuşturucu kaçakcılığı yapan Marulanda dünya uyuşturucu kaçakcılığının neredeyse yarısını elinde bulunduruyor. ABD hükümeti tarafından başına 5 milyon dolar konan çete liderinin kalp krizinden Mayıs 2008'de öldüğü sanılıyor. Henüz izine rastlanmadı.

2. Joseph Koney(Uganda)

Joseph Koney(Uganda)

Uganda'da hükümeti başkaldıran en büyük unsur olan Kony dünya üzerindeki en büyük çocuk istismarcısı olarak tanınıyor. 2 milyon kadar çocuğu yuvasından kaçıran Kony, kanlı savaşı ve seks kölesi olarak satmak için kullanıyor. 33 insani suçtan aranan Kony dünyanın en büyük canilerinden biri.

1. James Joseph "Whitey" Bulger(Amerika)

James Joseph "Whitey" Bulger(Amerika)

Güney Boston'da ABD'nin uyuşturucu trafiğini kontrol eden baronlardan biri olan İrlanda asıllı Winter Hill Çetesinin lideri Bulger dünya üzerinde en çok arananlar sıralamasında 9'uncu sırada. Bulger bir çete liderinin nasıl sayısız suç ve cinayete karışıp yakalanamayacağının bir kanıtı niteliğinde. Bugünkü serveti 30'la 50 milyon dolar arasında bulunan Bulger İRA'nın en büyük finasörlerinden biri. 78 yaşındaki çete lideri FBI tarafından başına konan 1 milyon dolarlık ödüle rağmen yakalanabilmiş değil.